Çərşənbə axşamı , Mart 20 2018
trazensv
Home / İdarə Heyətinin Göruşlərı / Səttar Sevigin : Terror təşkilati PPK-a ilə mübarizə hamının insani borcudur
settar

Səttar Sevigin : Terror təşkilati PPK-a ilə mübarizə hamının insani borcudur

2015-ci il 13 sentyabr Stokholmun mərkəzində terror təşkilatı PPk-ya qarşı etiraz aksiyası keçirilmişdir. Bu aksiyada Azərbaycan Federasiyonunun başqanı Səttar Sevgin isveç dilində çıxış edərək terrorizmi məhkum etmişdi. Aşağıda onun çıxışının mətni azərbaycan türkcəsində və aksiyadakı filmi isveç dilində yerləşdirilib.

Biz Kuzey Azerbaycan Cumhuriyeti Türkleri ile Güney Azerbaycan Türküleri olarak, AB ABD’in de terörist saydığı PKK teröristlerince öldürülmüş, şehit olmuş Türkiye’li soydaşlarımıza saygı göstermek için bu gösteriye geldik.

Biz, Türkiye toprakları içinde terörizme son koymak için savaşım veren değerli askerlerimize dayanışma duygularımızı göstermek için buraya geldik.

Biz, terörist PKK’ya yardım eden, Türkiye’de barış çalışmalarının önüne taşlar atan partileri, siyasetçileri, teşkilatları kınamk için bu gün burada toplamışız.

PKK işleri 40 yıl bundan önce Avrupa’da başlandı.

İsveç halkının, İsveç’te vergi ödeyenlerin paraları terörist PKK’nın güçlüleşmesi için Diyarbakır’a, Kuzey Irak’a, Kandil’e gönderilmekdedir.

Terörist PKK’yı İsveç siyasetçilerine suçsuz göstermek isteyip, yaltaklık ederek İsveç siyasetçilerinden PKK’ya yardım isteyen yaltak insanlara karşı çıkmak için buraya gelmişiz.

Terör işlerine elleri bulaşan, insanları öldürenlerin etdikleri    suçlara göz yummak olmaz. Terörü benimseyenlerle konuşma masasına oturulmaz.

Terörizme kimse hak vermemelidir.

Düşününüz, İsveç Ana Yasası teröristlerin İsveç parlamentosunda oturmasına izin verir mi?

Bizim buraya toplanmamızın nedeni, yalnız Türkiye yurttaşları olan Türkler ile Kürtleri savunmak değil, İsveç yurttaşlarını savunmaktır da.

Biz çocularımızı teröristler eline düşmekten korumak istiyoruz.

Türkiye 30 yıldan bu yana terörizmi yok etmeye çalışıyor, ancak, bir bölüm Avrupa ülkeri ile koşut İran gibi, Ermenistan gibi Türkiye’yi sevmeyen ülkeler Türkiye’ye çetinlikler türetiyorlar.

Biz, bu gün, teröristlerin silahlandırılmasına son koyulması isteği ile buraya toplamışız.

Terörizm PKK adı ile PJAK adı ile YPG  adı ile İS adı ile Mücahidin adı ile, ne adı ile olursa olsun, silahsızlaştırılıp yok edilmelidir.

Terörizm barış yolu ile kendi haklarını elde etmek isteyen dernekler, birlikler, toplumlar karşısında korku yaratıyor.

Biz İsveç mediyasının Türkiye konusunda terörist PKK tarafını tutumamasına çağırıyoruz.Saygılarımla Settar Sevigin

Check Also

settar

Səttar Sayınqala: O dönəm çox özəl bir dönəm idi [Audio]

İsveçdə yaşayan güneyli fəal Səttar Sevigin Sayınqala Amerikanın Səsi ilə söhbətdə 2006-cı ilin may ayında ...

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir